niepoprawne noszenie fotelika samochodowego z dzieckiem

Jak poprawnie nosić fotelik samochodowy

Mam wrażenie, że wszystkie osoby jakie dotychczas spotkałem w życiu nosiły niepoprawnie fotelik samochodowy z dzieckiem w środku. Ja niestety również zaliczam się do tych osób, które fotelik samochodowy z dzieckiem nosiły źle. W związku z tym, że ostatnio natchnąłem się na pewien filmik krążący w sieci, który wskazuje jak poprawnie należy nosić fotelik samochodowy, postanowiłem się tym faktem podzielić z Tobą, bo może Ty obecnie popełniasz błąd nosząc fotelik samochodowy lub ten etap jeszcze przed Tobą bo wyczekujecie na szczęśliwe rozwiązanie ze swoją partnerką.. Autorką filmiku jest Pani chiropraktyk z „Bridge Family Chiropractic”.

Niepoprawne noszenie fotelika samochodowego

Poniżej prezentuję jak każdy przeciętny rodzic, nosi fotelik samochodowy z dzieckiem.

niepoprawne noszenie fotelika samochodowego

Niestety taki sposób noszenia fotelika samochodowego z dzieckiem powoduje, że obciążamy sobie niepotrzebnie kręgosłup, biodro oraz bark co może negatywnie wpływać na nasze zdrowie i w późniejszym okresie powodować różne dolegliwości. Bo jednak trochę kilometrów robimy nosząc ze sobą fotelik samochodowy z dzieckiem w środku, a jednak to zawsze jakieś 8-14 kilogramów. Więc nie utrudniajmy sobie życie i nie katujmy organizmu – bo i po co?

Dodatkowo fotelik obijający się o Twoje biodro przy każdym kroku to też spory dyskomfort dla Twojego dziecka – wydaje mi się, że efekt jaki serwujemy dziecku jest porównywalny ze zderzaniem się samochodzikami elektrycznymi w lunaparku.

Jak poprawnie nosić fotelik samochodowy z dzieckiem

Poniżej prezentuję w 3 krokach, jak odpowiednio złapać i nosić fotelik samochodowy, żeby noszenie go nie obciążało i nie nadwyrężało naszego kręgosłupa, bioder i barków.

Krok 1 Przełóż rękę pod uchwytem fotelika

jak poprawnie nosić fotelik samochodowy z dzieckiem - krok 1

Zwróć uwagę, że ten krok jest dość podobny do standardowego ustawienia ręki – tego nieprawidłowego jaki praktykowany jest przez wielu rodziców.

Krok 2 Wyprostuj rękę i złap za boczny zaczep samochodowy fotelika

jak poprawnie nosić fotelik samochodowy - krok drugi

Łapiąc w ten sposób fotelik samochodowy, ciężar fotelika spoczywa na naszym przedramieniu i znacząco koryguje naszą postawę.

Krok 3 Podnieś fotelik i lekko oprzyj na nodze

Jak prawidłowo nosić fotelik samochodowy z dzieckiem - krok 3

Na tym ostatnim etapie noga a właściwie biodro staje się wsparciem dla przedramienia a nie jest w głównej mierze obciążane jak w przypadku szeroko stosowanego przez rodziców i nieprawidłowego zarazem podchwytu.

Zachęcam do obejrzenia całego filmiku, który znajdziesz na facebook’u – wystarczy wpisać Bridge Family Chiropractic i wylądujesz na wall’u, gdzie w sekcji filmików znajdziesz cały instruktażowy filmik. Jest to jeden z najpopularniejszych filmów na tym Fan Page’u, który ma ponad 5 mln wyświetleń – więc na pewno go nie przeoczysz.

Reklamy

2 comments

  1. Anika · Lipiec 25, 2017

    patrząc w przychodniach zdrowia można dojść do wniosku że noszenie w ręce fotelika też jest popularne 😉 ja staram się nosić go tak jak pokazane na zdjęciu, jednak polecam kupienie sobie mufki (takiej jak do wózka) i obłożenie rączki, wtedy przyjemniej się nosi i uchwyt się tak nie wbija 😉

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s