ciastolina_zestaw

Kreatywne zabawy z dzieckiem- ciastolina dla całej rodziny

Zaobserwowałem, że zbyt dużo czasu spędzam z dzieckiem przed telewizorem, nie do końca jestem pewny z czego to wynika, czy że niektóre bajki są na tyle ciekawe, że nawet ja oglądając jestem w stanie się wciągnąć (a dorastałem w sumie jako tzw „couch potatoe”) czy może to jest taka moja ucieczka od dziecka, żeby odpocząć … a może po prostu jestem zbyt leniwy – tylko nie do końca chcę się sobie samemu do tego przyznać?

Niebezpieczne jest to, że jeżeli sam to zaobserwowałem i dało mi to do myślenia, czy przypadkiem z boku nie wyglądało to naprawdę słabo i faktycznie dużo czasu w ostatnich tygodniach przeciekło mi przez palce na oglądaniu telewizji z dzieckiem, która zresztą powoduje, że na żadne bodźce zewnętrzne moja córcia nie reaguje – tak jak by po prostu świat poza ekranem telewizora nie istniał?

Poszukiwania kolejnej kreatywnej zabawy dla dziecka

W związku z powyższym zacząłem poszukiwać, czegoś zupełnie nowego co pozwoliłoby nam w bardzo kreatywny sposób spędzać wspólnie czas, co mnie wciągnie dość intensywnie a ona córka równie chętnie będzie spędzać przy tym czas?

Ciastolina jako kreatywna zabawka dla dzieci

Po długich godzinach poszukiwań znalazłem to coś! A tym czymś jest …… daaaadaaaaam Ciastolina!

ciastolina_pucharek

Ciastolina to wspaniały wynalazek znany już od dawien dawna, tylko do mojej świadomości dotarł stosunkowo późno. Obecnie robi się go w różnych tematycznych boxach takich jak: lodziarnia, cukiernia, sushi bar czy tworzy się różne postaci za jej pośrednictwem. Zestawy ciastoliny nie są tanie bo ceny oscylują w okolicach 100 zł lub więcej – wszystko oczywiście uzależnione jest od tego kto jest producentem (czyli standard), a także od tego – jak duży jest zestaw i co wchodzi w jego skład, zarówno pod względem tematycznych przedmiotów jak i ilości kubełków z rzeczoną ciastoliną, a także w jakich są kolorach.

Ciastolina jest w przeróżnych kolorach, żółtym, zielonym, czerwonym, różowym, złotym, itp – poza tym można tworzyć swoje kolory i odcienie za pośrednictwem mieszania różnych kolorów ciastoliny ze sobą, czyli potrzebuję zielony a mam tylko niebieski, żółty i czerwony – jak zatem wytworzyć zielony? Naprawdę wpływa na kreatywność i zaradność dziecka.

ciastolina_box

Ja osobiście zdecydowałem się na ciastolinę „zestaw owoców” – pewnie się na tym nie zakończy bo zdecyduję się jeszcze na jakiś ale w chwili obecnej jestem a właściwie to powinienem napisać, że jesteśmy (bo ja i moja córcia) zafascynowani tym zestawem. W skład zestawu poza kubełkami z ciastoliną wchodzą również kształtki do tworzenia owoców takich jak banany, truskawki, arbuzy, pomarańcze czy cytrynki, ale również wyciskarka do ciastoliny, która pozwala ją dobrze wyrobić, żeby się lepiej kształtowała mieszała z różnymi kolorami. W zestawie nie mogło oczywiście zabraknąć również talerzyka, pucharka – bo jak się udaje, że się je owoce to na bogato, a także plastikowych sztućców (nóż, widelec, łyżeczki).

ciastolina_zestaw

Zastosowanie ciastoliny

Fantastyczne jest to, że ta ciastolina kształtuje wiele umiejętności u dziecka takich jak kreatywność, zaradność ale również precyzję, uczy kolorów i długo by tu jeszcze wymieniać jak cudowny jest to „wynalazek”.

Ja wspólnie z moją córką już spędziliśmy kilka ładnych godzin i właściwie nie odczuwamy znudzenia tą zabawką.
Oczywiście widzę pewne minusy lub zagrożenia, bo moja córka jak wiesz nie ma jeszcze skończonych 2 lat. Na opakowaniu jest napisane, że to zabawka dla dzieci od lat 3, ale póki co moja córka nie ma zapędów do tego, aby jeść ciastolinę. Chociaż jak każdemu dziecku przeszło jej to przez myśl i podjęła nawet próbę, ale z uwagi na fakt, że była to próba w pełni kontrolowana przeze mnie, to pozwoliłem jej na to ówcześnie samemu trochę próbując (nie pokazywałem jej naturalnie), smak jest ohydny, dlatego szybko sama sobie wybiła z głowy koncept jedzenia ciastoliny. Niestety zapach ciastoliny jest bardzo zachęcający – pachnie bardzo ciekawie .. „aż chciałoby się zjeść”. Po prostu nie pozwalam jej się bawić tym zestawem, gdy nie mogę również w tym uczestniczyć – ale to proste, podejście, czyż nie?

Sam zobacz jakie wspaniałości „wytworzyliśmy” z moją córką podczas zabaw ciastoliną.

ciastolina_owoce

Zmierzając już do końca tego wpisu – to moje „zaniedbanie” pchnęło mnie do działania i znalazłem kolejny fantastyczny przedmiot, zabawkę o której słów kilka w kolejnym wpisie. A zabawy z ciastoliną – polecam z czystym sumieniem, kup naprawdę warto!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s