Wyprawka do żłobka dla dziecka

Wyprawka do żłobka

No dobrze, to jeżeli już podjęliśmy decyzję, że wyślemy dziecko do żłobka, to musimy mu sprawić kilka podstawowych przedmiotów i zadbać o to, żeby były z dzieckiem zawsze zabierane, niektóre będzie można zostawić w szafce dedykowanej dla Twojego dziecka w samym żłobku.wyprawka do żłobka dla dziecka zestaw papierniczy
Jednak nim wybierzesz się na zakupy, aby wydać krocie na wyprawkę dla dziecka do żłobka, to koniecznie skontaktuj się ze żłobkiem do którego Twoje dziecko zostało przyjęte i zapytaj dokładnie co powinno mieć ze sobą, a co jest gwarantowane przez żłobek.
Pamiętaj o tym, że to pierwszy kosztowny krok w całej karierze edukacyjnej Twojego dziecka, jeszcze nie raz będziesz łapał się za głowę ile musisz wydać na książki, zeszyty, ubrania, radę pedagogiczną, czesne na studia itd – więc nie staraj się za wszelką cenę wydawać zbyt wiele i nie kupuj zbędnych rzeczy, bo kiedyś jeszcze przypomnisz sobie te słowa.

Jednak wg. mnie istnieje taka absolutnie podstawowa lista, którą dzielę się z Tobą poniżej, może część z tych przedmiotów Twój żłobek zagwarantuje „w cenie” ale zawsze wg. mnie lepiej mieć listę na której możesz się oprzeć.

Wyprawka do żłobka – lista przedmiotów

Piżamka dla dziecka do żłobka

To raczej istotne w sytuacji, gdy dziecko będzie spędzało czas w żłobku podczas drzemki. W upalne dni to może mniej istotne, ale szczególnie ważne w te zimowe. Niech piżamka będzie wygodna i ciepła – na ten okres i niech podoba się dziecku, żeby chętnie się w nią przebierało w końcu będzie je przebierać nieznana na początku mu osoba.

Poduszka i kołderka lub kocyk do żłobka

Zazwyczaj to jest co w żłobku, ale z tego co zaobserwowałem po swojej córce, to ma swoją poduszką i każda inna jest zła i nie może bez niej zasnąć, to samo zresztą dotyczy kocyka, zarówno kocyk jak i poduszka mają metki, które moja córa namiętnie miętoli tuż przed zaśnięciem, zatem w moim przypadku to pozycja obowiązkowa.

Zestawy ubrań na zmianę dla dziecka do żłobka

Na wypadek, gdyby Twoje dziecko solidnie się ubrudziło lub po prostu zmoczyło, warto aby mieć w odwodzie zestaw w który Panie przedszkolanki przebiorą Twoje dziecko w żłobku.

Buciki do żłobka dla dziecka

Niech to będą buciki z podeszwą antypoślizgową, niestety w żłobkach jest dużo powierzchni, która jest pokryta płytkami wobec czego, jeżeli podeszwa będzie śliska, dziecko może się boleśnie wywrócić, co też może go zniechęć do chodzenia do przedszkola i źle mu się kojarzyć.

Skarpetki do żłobka dla dziecka

To jest alternatywa dla bucików, sporadycznie są przedszkola, gdzie cała powierzchnia jest pokryta wykładziną, wobec czego dziecku nie będzie się tak męczyła i pociła stópka. No oczywiście warunek jest taki, że nie masz zaleceń od lekarza, aby dziecko chodziło w butkach ortopedycznych itd.

Pieluchy do żłobka dla dziecka

Koniecznie regularnie należy dostarczać pieluchy, jeśli oczywiście Twoje dziecko jest pieluchowane w dalszym ciągu. Pieluchy należy podpisać, niestety zazwyczaj każdą z osobna.

Chusteczki nawilżające dla dziecka do żłobka

To chyba nie wymaga komentarza w kontekście pieluch.

Ręczniczek, kubeczek, pasta i szczotka do zębów dla dziecka do żłobka

Z tym bywa bardzo różnie, często przedszkole nie chce sobie dorzucać dodatkowych „obowiązków” – ale warto dopytać już w przedszkolu wybranym przez Ciebie jak to jest praktykowane z higieną.

Śliniak w żłobku

A jak nie śliniak to z 5 par ciuchów do przebrania, albo albo 😉

Smoczek w żłobku

Też koniecznie powinien być podpisany, bo dzieci nawzajem sobie zabierają smoczki – żeby później można było zlokalizować ten Twojego dziecka 😉

Przytulanka w żłobku

No to oczywiście kolejny żłobkowy must have dziecka, pamiętaj również aby podpisać, bo z tym również bywa różnie.

Plecak w żłobku

Żeby dziecko mogło w nim mieć swoje ulubione przedmioty lub chociażby rzeczoną przytulankę

Worek na buty do żłobka dla dziecka

Zdecydowanie pozycja obowiązkowa w okresie zimowym, bo zaleją się wszystkie przedmioty w szafce Twojego dziecka i będzie niezły klops.

wyprawka do żłobka z plecakiem i farbami

To co dajesz do żłobka dla Twojego dziecka warto podpisać

Najlepiej wszystkie przedmioty, które dostarczysz do żłobka podpisać – pieluchy to koniecznie każdą z osobna.
Ale pamiętaj powyższa przygotowana przeze mnie wyprawka do żłobka dla dziecka jest absolutnie przykładowa. Różnie bywa w różnych żłobkach nawet porównując publiczną placówkę do publicznej. W związku z powyższym przed zakupami, tak jak wspomniałem skontaktuj się z daną placówką i dopytaj co będzie konieczne.

Reklamy

6 comments

 1. ewanowosielecka · Listopad 5, 2016

  Dobre… Sprawić kilka… 🙂

  Polubienie

 2. niupki · Marzec 26, 2017

  O, cieszę się, że tu trafiłam. Jeden z niewielu blogów parentingowych prowadzonych przez tatę:) miło. My za miesiąc wysyłamy nasza córkę do żłobka. Twoje rady na pewno się przydadzą. Pozdrawiam:)

  Polubienie

  • Kąpielowy Weekendowy · Kwiecień 5, 2017

   Bardzo się cieszę, że coś może się przydać – perspektywa ojca (jaką tu staram się zobrazować) kobiecie (matce) jednak może się przydać bo my (tatusiowie/mężczyźni) na pewne kwestie reagujemy dość „dziwnie” jak to moja partnerka twierdzi. Zatem niewykluczone, że w moich wpisach znajdziesz uzasadnienie dla postawy jaką będzie prezentował Twój partner (gdy będzie ona odmienna od Twojej). W każdym razie „give a try” w chwilach zwątpienia.
   A w jakim wieku córcia?
   Żłobek prywatny czy publiczny?

   Polubione przez 1 osoba

   • niupki · Kwiecień 5, 2017

    Córka ma pół roku 🙂 żłobek wybraliśmy prywatny, ale z dofinansowaniem.

    Polubienie

   • Kąpielowy Weekendowy · Kwiecień 5, 2017

    Rekomenduję wobec tego bacznie się przyglądać. Z doświadczenia wiem, że żłobki z dofinansowaniem (w związku z pewnymi prawidłami projektowymi unii) lubią czasami „dziwnie” przesuwać pieniądze i oszczędzać na niektórych kwestiach kosztem tego, że zapewniają dodatkowe atrakcje.
    Kończy się tym, że np na 1 opiekuna przypada za wiele dzieci patrząc globalnie. Opiekunowie zatrudniani są na pół etatu i przed południem może wychodzić, że przypada na opiekuna ustawowo odpowiednia ilość dzieci za to po południu wychodzi na to, że na jednego opiekuna jest np 12 lub więcej dzieci.. tak jak mówię znam z autopsji.. niestety bądź stety – dlatego uczulam 😉

    Polubione przez 1 osoba

   • niupki · Kwiecień 5, 2017

    Dzięki, na pewno zwrócę na to uwagę 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s