kuchenka do zabawy dla dziecka własnej roboty gotowa

Zabawki dla dziecka własnej roboty – kuchenka

Każde dziecko z biegem czasu gromadzi coraz więcej zabawek – zazwyczaj są to zabawki, które sami mu kupujemy, część z nich dostaje na okazje od bliskich lub dalszych znajomych czy rodziny. Jak by tak usiąść i podliczyć ile wydajemy na zabawki, które dziecku zazwyczaj w większości służą przez miesiąc, góra dwa to tworzy się nam kwota cztero a niekiedy i pięciocyfrowa. Myślę, że śmiało można za to kupić samochód, który z pewnością posłużyłby o wiele dłużej.

W związku z powyższymi przemyśleniami, postanowiłem że zmniejszę ilość zabawek kupowanych w sklepie, nie ograniczając oczywiście dziecku nowych zabawek edukacyjnych, dostarczających dziecku dużo frajdy i zabawy, które będą równie użyteczne jak te zakupione w sklepie.

Co mam na myśli pisząc – dostarczać zabawek i zarazem ich nie kupować?

Robimy kuchenkę własnej roboty do zabawy dla dziecka

Chodzi o zrobienie zabawki własnym sumptem, czyli zabawki w popularnej ostatnimi czasy konwencji Do IT Yourself (DIY) – zrób to sam.
W pierwszej kolejności na tapetę wraz z moja partnerką wzięliśmy kuchenkę, którą przygotowaliśmy w całości własnoręcznie – jedynymi przedmiotami, które kupiliśmy to były taśmy: brązowe (przemysłowe) oraz kolorowe, aby uatrakcyjnić kuchenkę.Cała konstrukcja natomiast powstała z szarych kartonów pozyskanych absolutnie bezpłatnie ze sklepu spożywczego.

Zobacz jak wyglądało to na początku:

Pudełka z których zrobimy kuchenkę do zabawy dla dziecka

Wybraliśmy sobie 2 najszersze kartony – ustawiliśmy jeden na drugim i zaczęliśmy je sklejać brązową taśmą, tak aby utworzyły jednolitą bryłę. Poza tym kuchenka ma stać również na balkonie, więc w razie deszczu karton nasiąkłby błyskawicznie i nasza własnoręcznie wykonana kuchenka dla córki, byłaby do wyrzucenia.

Po obklejeniu, zespoleniu 2 kartonów oraz wycięciu otworów na szafki i szufladę, która też została wykonana z jednego z kartonów, uzyskaliśmy następujący efekt
Kuchenka do zabawy dla dziecka wlasnej roboty z kartonow

Ostatnie kroki to już  wykończenie kuchenki – czyli zaznaczenie miejsca na palniki i ogólne przyozdobienie – „ukolorowienie” kuchenki 🙂

Efekt końcowy wygląda tak jak poniżej – kuchenka dla dziecka własnej roboty jak się patrzy!

kuchenka do zabawy dla dziecka własnej roboty gotowa

Czuję, że to nie pierwsza zabawka, którą zrobiliśmy wespół z moją partnerką.
Postaram się raz na jakiś czas wrzucić nowe twory z naszej stajni Do It Yourself for kids!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s