malowanie po ścianie jest dozwolone z matą suchościeralną

Dziecko rysuje po ścianie – co zrobić

Jeżeli masz dziecko, które już zaczęło interesować się malowaniem, rysowaniem na kartkach – tzn bazgraniem po nich – to lada moment nadejdzie kolejny etap, jak rysowanie po stole, krzesłach, ścianach czy podłodze. Oczywiście nasuwa się jedno stwierdzenie – „mazanie po ścianach jest niedopuszczalne!„.
Ale nie od wczoraj wiadomo, że to co jest zabronione smakuje najlepiej i to nie tylko dotyczy dzieci – bo również „bardziej rozumnych” dorosłych.. no i co wówczas zrobić?

dziecko maluje po ścianach - co robić
Kompromis z dzieckiem, gdy zaczyna malować po ścianach

Niestety, ale musimy iść z dzieckiem na pewien kompromis – bo zabranianie mu rysowania po innych powierzchniach niż kartka, prędzej czy później skończy się Matejkowskimi tworami, gdy akurat od dziecka odwrócimy naszą uwagę. A może się okazać, że np pomaluje nam coś co będzie dla nas niezwykle cenne i to w dodatku mazakiem czy kredką świecową, której nie da się w prosty sposób usunąć.

Przyznam szczerze, że początkowo miałem dość konkretną zagwozdkę co z tym zrobić, szukałem i szukałem, aż rozwiązanie przyszło niejako samo podczas jednego ze spotkań w firmie.

Otóż jeden z pracowników w związku z tym, że skończyły się nam flipcharty, a whiteboard był tylko jeden (i zazwyczaj przez kogoś wykorzystywany) – wpadł na pomysł, że kupi matę suchościeralną, którą można przytwierdzić do dowolnej powierzchni, po prostu przykładając rulon maty do tej powierzchni i dociskając go ręką (na wypadek, jak kiedyś znowu zapomnimy zamówić flipchart’y z wyprzedzeniem). BANG! Olśnienie – to było to.

Zacząłem szperać w tym kierunku w internecie i udało się namierzyć cały rulon takich mat suchościeralnych, które dodatkowo są opatrzone grafikami ze zwierzątkami. Dodatkowo zestaw był zaopatrzony w mini gąbkę oraz specjalne markery suchościeralne.

mata suchościeralna dla dziecka do malowania po ścianie

Efekt Końcowy – kompromisu pt. mazanie dziecka po ścianach

Po naklejeniu mat na ścianę i zaprezentowaniu dziecku, że może robić coś co dotychczas było zabronione, czyli malować i rysować po ścianie – córka rzuciła się w godzinny wir rysowania i ścierania – w jednej łapce córcia trzymała markera a w drugiej gąbkę.

malowanie po ścianie jest dozwolone z matą suchościeralną

Doskonale się bawiliśmy – ja z partnerką również dołączyliśmy po kilku chwilach – bo jednak w nas też jest trochę z dzieci – chyba z tego się nie wyrasta!

W razie gdybyś chciał poznać co to dokładnie są za maty – daj znać podeślę, konkretne linki.

Tymczasem wracam do bazgrania.

Over ‚n out!

 

Reklamy

2 comments

  1. KAMILA · Sierpień 9

    Mam prośbę o podanie informacji, co to za maty.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s