nauka kolorów po angielsku z dzieckiem - kreatywne zabawy z dzieckiem

Angielski – nauka kolorów aktywnie

Jestem pod ogromnym wrażeniem jak wspaniałe, pouczające mnie jako rodzica a także mega rozwijające potrafią być zajęcia i to prowadzone w języku angielskim. Jakiś czas temu pisałem, że uczęszczam wraz z moją kruszynką na zajęcia kreatywne z języka angielskiego dedykowane dla dzieci w wieku 0-3 lat tzw. baby time.

Dotychczas większość zajęć, na których miałem okazję uczestniczyć było ciekawych, ale te przeszły me najśmielsze oczekiwania i postanowiłem podzielić się wrażeniami, zdjęciami a także samym przepisem na wspaniałe zajęcia jakie możemy przeprowadzić również sami we własnym domu wraz z dzieckiem.

Otóż na ostatnich zajęciach motywem przewodnim były kolory oraz malowanie i właściwie należałoby powiedzieć zabawa w kolory.

Przepis na naukę kolorów w języku angielskim z Twoim dzieckiem

Do zajęć zostały użyte następujące składniki:

  • jogurt naturalny
  • barwniki spożywcze
  • pędzelki
  • kartki a4 do drukarki
  • folia aluminiowa
  • papier ręcznikowy
  • pergamin
  • forma do muffinów

Farby do malowanie zostały wytworzone podczas samych zajęć i to przez dzieci przy użyciu jogurtu naturalnego oraz barwników spożywczych. Do foremki do mufinów został wlany jogurt a także dodana odrobina barwników spożywczych, które następnie zostały rozmieszane przez dzieci – efekt finalny łączenia barwników wraz z jogurtem był taki jak na obrazku poniżej.

własnoręcznie zrobione farby z dzieckiem i nauka kolorów z dzieckiem w języku angielskim

Sam fakt mieszania przez dzieci jogurtu z barwnikami – zmieniające się nasycenie kolorów ich mieszanie – te proste czynności wśród takich maluchów wywoływały niewiarygodną euforię.

Nauka kolorów z dzieckiem poprzez body painting

Następnie dzieci, zaczynały mieszać kolory między sobą i z połączenia żółtego z niebieskim wychodził im np zielony – toż to prawdziwa magia dla tych początkujących magików.

Następnie przeszliśmy do malowania wytworzonymi przez dzieci farbami na różnych typach materiałów – inaczej zachowywała się farba na kartce a4, inaczej na papierze ręcznikowym a jeszcze inaczej na folii aluminiowej.

Takie o to piękne obrazy i  efekty uzyskaliśmy.

malowanie farbami własnej roboty na tablicy

Śmiem twierdzić, że Picasso i Van Gogh byliby dumni z naszych młodych artystów i artystek.

Jak już malowanie pędzelkiem na tzw „płótnie” się dzieciakom znudziło, przyszedł czas na nałożenie farby na rączki i odbijanie wzorów dłońmi – to już naprawdę był bardzo wysoki level rzemiosła malarstwa samego w sobie.

Ale na tym nie koniec, bo prawdziwe apogeum świata kolorów został osiągnięty w momencie, jak dzieci się zorientowały, że można zacząć próbować i smakować farby, które własnoręcznie wytworzyło, zatem był też body painting w pełnej krasie – dzieci chichotały przez cały czas odbywania zajęć.

W sumie to dobrze, że dzieci zaczęły uprawiać body painting, bo w pewnym momencie rodzice wzięli wykańczanie obrazów we własne ręce i dzieci nie bardzo mogły się dopchać do tablicy – tak, tak nawet w tych dorosłych ludziach obudziły się prawdziwe talenty – zapewne skrywane przez długie lata.

Tyle frajdy i zabawy zapewniły tak proste składniki jak jogurt – zwykły najzwyklejszy z marketu a także składniki spożywcze, które jak się zorientowałem można dostać w Piotrze i Pawle, wklejam poniżej – jak to wygląda.

barwniki spożywcze - robimy farby własnej roboty

Morał z zajęć jest taki, że im bardziej kolorowo tym lepiej a żółty w języku 2 latka to jełou 🙂 … a kto będzie robił pranie ten „pompka” 😉

Jeżeli jeszcze macie wątpliwości jak z dzieckiem aktywnie spędzić czas to rozwiewam wszelkie wątpliwości – należy zapisać swoje dziecko do najlepszej szkoły języka angielskiego dla dzieci w Łodzi. Zachęcam do spojrzenia na stronę, bo tam jest wiele zdjęć, które pokazują co się dzieje podczas zajęć

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s