małe dziecko uczy się biegać

Umiemy biegać – a Wy?

U nas w domu wspaniała nowina. Od jakiegoś tygodnia moja latorośl – zaczęła szybciej przemieszczać się po mieszkaniu – zaobserwowałem to, gdy zwiększyła tempo swoich ruchów, aby dogonić zabawkę, którą ciągnął dziadek za sobą. Początkowo wyglądało to przekomicznie, nie do końca wiedziałem co ona robi. Była w tym wszystkim na tyle nieporadna, że miałem wrażenie, że zaraz upadnie i że to jakiś nowy sposób na zabawę i że jest to absolutnie jednorazowa historia… Następnego dnia okazało się, że faktycznie moja córka zaczęła biegać!

dziecko uczy się biegać

Póki co biega na prostych nóżkach, robiąc susy bokami, całym ciałem – ale z dnia na dzień a wręcz z godziny na godzinę idzie jej coraz sprawniej, lepiej i szybciej.

Oczywiście bieganie stało się – tak jak kiedyś chodzenie – jej ulubionym sposobem na zabawę. Na szczęście na zewnątrz jest jeszcze dość zimno i raczej córcia obawia się sama biegać – ale w centrach handlowych jakby dostaje +1000 do odwagi bo przecież ledwo za nią nadążamy.

Mój sceptycyzm co do biegania mojej córy okazał się na tyle wysoki, że aż zasięgnąłem języka w internecie na forach i faktycznie, co do biegania idziemy zgodnie z planem bo 18 miesiąc, który zaczęła 4 dni temu, to ten który firmowany jest m.in. zaczątkami biegania takich dzieciaków, jak moje maleństwo – no już nie takie maleństwo.

Ciekaw jestem jak u Was wygląda sytuacja na froncie, czy któryś z Was również już dostąpił tego zaszczytu?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s