spacery z dzieckiem w parku

Spacery

Zakładam,  że już zapewne zaobserwowałeś, iż Twoje dziecko spędzające wyłącznie czas w mieszkaniu – staje się rozdrażnione, płaczliwe i generalnie absolutnie wszystko zaczyna mu przeszkadzać. No może poza oglądaniem bajek w telewizji, ale te bajki o ile rozwijające (przynajmniej te na które ja pozwalam swojej córce) o tyle jednak telewizor tak czy inaczej wzrok niszczy, wobec tego nie jest to rozwiązanie na stałe a bardziej doraźne – jako kolejny element dywersyfikujący spędzany czas dziecka w domu. Poza tym z tego co zaobserwowałem na swojej córci, to raczej po godzinnym oglądaniu telewizji staje się bardzo nieobecna i dość dziwnie się zachowuje. Stąd w zanadrzu poza zylionem zabaw i zabawek w domu oraz oglądaniem telewizji i słuchaniem muzyki trzeba mieć również jakie inne pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem. Z pomocą przychodzą oczywiście spacery.

Spacery z dzieckiem są bardzo wskazane

Naturalnie spacer zawsze może zostać przerwany lub całkowicie wyeliminowany burzą, potężnym deszczem czy inną zawieruchą, aczkolwiek wówczas dostosujemy jego długość do warunków atmosferycznych. Pamiętaj także, że wysokie temperatury i spacer w pełnym słońcu, również dla dziecka wskazane nie są i to śmiem twierdzić, że mogą być bardziej szkodliwe niż spacer w deszczu, czy podczas silnego wiatru.
No ale dobrze nie wnikając już w to co może nam utrudnić nasze wyjście na spacer, to poza standardowym spacerem, wokół miejsca w którym mieszkamy, gorąco zachęcam do tego aby wybierać miejsca, którym poświęcimy więcej czasu spacerując po nich i poznając uroki danego miejsca. Idąc za ciosem, podjąłem decyzję, że minimum 2 dni w miesiącu, będziemy z moją rodziną poświęcali na spacer w jakimś parku lub innym ciekawym miejscu w mieście Łodzi w którym mieszkamy, żeby je lepiej poznać – bo tak już jest, że miasto w którym mieszkasz, poza głównymi ulicami, którymi się poruszasz znasz słabiej, niż to do którego udałeś się góra dwa razy w życiu na wakacje.
W związku z powyższym postanowieniem – będę wrzucał od czasu do czasu wpis o nowo poznanym miejscu w raz z garścią fotografii, żeby Ciebie również zainspirować i zachęcić do owych spacerów po ciekawych zakątkach Łodzi i województwa łódzkiego a także, żeby udowodnić przede wszystkim sobie, że w tym „mieście meneli” jak mawiał klasyk – jest wiele przepięknych miejsc w których można fantastycznie spędzić czas z rodziną – spacerując i poznając nieznane.
Park_Zdrowie_blogPark im. Józefa Piłsudskiego (na Zdrowiu).

Jeżeli znasz jakieś interesujące miejsca w których bywasz na spacerach lub właśnie poznałeś miejsce godne polecenia – daj znać – chętnie je również odwiedzę i podzielę się moimi spostrzeżeniami o tym miejscu.

A tymczasem jak mawiają stay tuned! 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s