balony dla dzieci - doskonala zabawka nawet dla najmlodszych

Balon – pierwsze spotkanie

Bawiąc się z dzieckiem cały czas poszukuję nowych sposobów na to,  aby je czymś zainteresować oraz zainspirować do zabawy.
Często dziecko standardową plastikową łyżeczką i miseczką w której je obiad lub reklamówka wypełnioną  skarpetkami zwiniętymi w kłębek,  może bawić się godzinami. Natomiast zabawki,  które mu kupujemy: klocki, misie, lalki i samochodziki omija szerokim łukiem. Taki już urok większości roczniaków, że wolą zabawy stosunkowo prostymi przedmiotami, które dają im sporo doznań sensorycznych, dźwiękowych,  wizualnych, dotyku, smaku czy węchu.

Zabawa balonem sprawia dziecku dużo frajdy

Natomiast są jeszcze pewne przedmioty, które same w sobie dużo doznań sensorycznych co prawda nie dają, a mimo to potrafią doskonale zaabsorbować uwagę dziecka – nie, nie, nie jest to telewizor, laptop czy inny smartfon. Chodzi o balon, zwykły balon nadmuchany powietrzem. Otóż u rocznych dzieci można zaobserwować również, że i interesują się przedmiotami, które nie do końca wiedzą jak działają i są istotnych rozmiarów, a przede wszystkim „reagują”,  na akcje ze strony dziecka w dość nieprzewidywalny sposób. Balon to jeden z przedmiotów do zabawy,  które odkryła nasza niania, świetna alternatywa i odskocznia dla wszystkich pozostałych zabawek, szczególnie jeśli dziecko dostanie nim kilka razy w głowę lub uderzy nas nim w głowę – będzie wywoływać gromkie salwy śmiechu.

Zabawa balonem może dla dziecka być niebezpieczna

Jednak mimo wszystkich pozytywów, jakie daje rocznemu dziecku zabawa balonem, to są też i zagrożenia. Między innymi takie, że balon najzwyczajniej w świeci pod wpływem nacisku dziecka pęknie i huknie prosto w ucho wywołując strach i może jeszcze inne niewskazane doznania oraz inne niebezpieczne konsekwencje.

Jakimi balonami powinno bawić się dziecko

W związku z powyższym to co ja rekomenduję, to kupić balon w wersji tej grubszej,  z gumką „recepturka” na końcu balona, a  co najważniejsze nie pozwalać dziecku bawić się samemu balonem a już absolutnie wykluczone jest, żeby dziecko w tym wieku bawiło się takim przedmiotem bez naszej kontroli i dozoru.
Alternatywnie może być jeszcze balon z helem,  ale bardziej jako koncept do weryfikacji, bo jeszcze nie testowaliśmy z córcią.

Przykład owego balona poniżej – żeby była pełna jasność o jaki mi chodzi.

zabawa balonem z dzieckiem - doskonaly sposob na spedzenie czasu z dzieckiem

Ciekaw jestem jaki Ty masz stosunek do tego typu zabawek? Może masz inne bardzo ciekawe propozycje, które nie kosztują koci a świetnie absorbują uwagę dziecka? Podziel się nimi ze mną wrzucę je w dedykowanym wpisie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s