Rzadkie, króciótkie i cienutkie włoski u rocznego dziecka czy to normalne

Moja najukochańsza córeczka praktycznie od samego początku po urodzeniu miała bardzo mało włosków i w dodatku były cienkie i jasne. Kolejno nastąpił etap w którym te pojedyncze włoski prawie całkowicie się wytarły. Pomyślałem to normalne w końcu czytałem na ten temat w książkach i na jakichś blogach. Spokojnie lada moment jak mawiają sypną się na głowie, że rozczesać nie będzie można i jeszcze zatęsknię za brakiem włosków bo nie ma nic gorszego niż skołtunione włoski – takie słowa dość mocno podnosiły na duchu.

Moje dziecko ma dwa lata i nie ma włosów

Jednak minęło dość sporo czasu jakieś 5 miesięcy nim zaczęły się pojawiać nowe włoski. Te nowe również były jasne, jeszcze jaśniejsze niż te po urodzeniu i mam wrażenie, że jeszcze cieńsze i rzadsze. Z miesiąca na miesiąc bacznie obserwowałem jak się sprawy z włosami mają, ile urosły – ale one przez kolejne 3-4 miesiące praktycznie w ogóle nie urosły i wcale nie było ich więcej. Przyznam szczerze, że zacząłem się trochę niepokoić brakiem tych włosków. Zacząłem szperać ponownie w internecie w poszukiwaniu jakichś artykułów na ten temat.

image

Czekaj cierpliwie na włosy u Twojego dziecka

W jednych pisali – „absolutnie normalne” czekaj cierpliwie, zaczną się pojawiać a w innych zacznij szczotką czesać to co wyrosło, dzięki temu pobudzisz odpowiednie receptory. Tak też zacząłem robić, 2-3 razy dziennie czesałem włoski córci – ale efektów nie było. Wszystkie artykuły były zgodne co do tego, że nie należy stosować żadnych specyfików na porost włosów. Zresztą nawet mi to przez myśl nie przeszło – to chyba byłby już akt desperacji – tak sądzę. Chociaż dobrze, że się upewniłem, że to zdecydowanie wykluczony proces. Na forach i w komentarzach przyblogowych widziałem, że niektóre wpisy mam mówiły o tym, iż ich pociechy również w wieku roczku nie miały praktycznie włosów. Część z nich była zdesperowana a część na chłodno o tym temacie się wypowiadała usilnie żartując z tego, aczkolwiek zaobserwowałem, że jest to tzw śmiech przez łzy.
Generalnie zaobserwowałem również wpisy które mówiły, że jeżeli dziecko około roczku nadal ma niewiele włosków to dopiero w okolicach dwóch lat na dobre rozkwitną włoski na głowie.

Pierwsze włosy u mojego dziecka zaczęły się pojawiać

Dzisiaj moja córeczka ma już blisko 14 miesięcy i włoski nadal ma bardzo rzadkie – aczkolwiek z tyłu główki włoski już mają pewnie z dobre 3 cm, wobec tego jest progres ale bardzo, bardzo powolny.
Przyznam szczerze, że to trochę przykre i smutne dla mnie obserwując jakie dzieci mają bujne czupryny a nawet niektóre jak się słyszy w wieku roku są już po pierwszej wizycie u fryzjera. Jednak cieszę się że moja córa jest póki co zdrowa i to jest dla mnie najważniejsze. Podnosi też na duchu fakt, iż dzieciaczki w tym wieku jeszcze nie zwracają uwagi na takie detale jak które wygląda i czy ma włosy czy też nie. One po prostu pragną poznawać się, dotykać wzajemnie, gaworzyć w swoim wspaniałym dziecięcym języku.

Moje ambicje póki co schowałem w kieszeń i cierpliwie czekam na kolejne włoski na głowie oraz to, że obecne włoski znacznie przyspieszą w rozrastaniu się.

Zastanawiam się co Ty na ten temat sądzisz i czy Twoja pociecha w aspekcie włosów idzie zgodnie z normą?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s